Reklama

Reklama

Wpis o Jarosławie Kaczyńskim usunięty. Stowarzyszenie "Iustitia" przeprasza

Warszawski oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" przeprasza za swój kontrowersyjny wpis odnoszący się bezpośrednio do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Wpis o treści "Niczym Führer. On też wszystko poświęcił dla narodu" pojawił się na profilu społecznościowym Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" i nawiązywał do rozmowy posła Prawa i Sprawiedliwości Marka Suskiego z dziennikarzem Konradem Piaseckim o Jarosławie Kaczyńskim. 

Suski, odpowiadając na pytania słuchaczy, stwierdził, że Jarosław Kaczyński, dlatego nie związał się z żadną kobietą, bo "poświęcił się całym życiem Polsce".

Właśnie po tym wywiadzie na profilu "Iustiti" pojawił się wzbudzający wiele kontrowersji wpis. "Niczym Führer... Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein  Reich, ein Führer. To już nawet nie jest zabawne" - brzmiał w całości.

Reklama

Po burzy, jaka pojawiła się w związku z jego opublikowaniem, wpis usunięto, a stowarzyszenie zamieściło przeprosiny. "Było to nie najlepsze porównanie. Chodziło nam wyłącznie o wskazanie absurdalności wypowiedzi" - argumentowano.

Jak podaje stacja TVN24, w związku z zamieszaniem wokół wpisu stowarzyszenie wydało również specjalne oświadczenie. "Podkreślamy, że wpis ten został umieszczony bez wiedzy i zgody Zarządu Oddziału i nie jest stanowiskiem Oddziału Warszawskiego" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy