Reklama

Reklama

Wpadka Prokuratury Krajowej. Medale z błędami

Z okazji 25-lecia istnienia Pionów do Spraw Przestępczości Zorganizowanej w Prokuraturze Krajowej 3 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia medali najbardziej zasłużonym pracownikom. Wyryta na medalach łacińska sentencja zawiera błędy - informuje "Newsweek".

W przygotowanej z pompą uroczystości uczestniczyli m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, dyrektorzy departamentów Prokuratury Krajowej, naczelnicy wydziałów zamiejscowych czy byli prokuratorzy. 

Podczas spotkania wręczono medale. Nie obeszło się jednak bez wpadki. Na medalach znalazły się na błędy.

Jak zauważa "Newsweek", na medalu umieszczono łacińską sentencję "Bonis nocet, qui mails parcit". Poprawna wersja brzmi jednak: "Bonis nocet, qui malis parcit", co znaczy: "kto złym pobłaża, dobrym szkodzi".

"W Prokuraturze Krajowej widocznie nawet paremii nie potrafią już przepisać bez błędu. Złośliwy powiedziałby, że w obecnej wersji głosi, że 'kto złym pobłaża, ten mailom szkodzi'" - komentuje w rozmowie z "Newsweekiem" jeden z prokuratorów. 

Tygodnik zwraca też uwagę na niezgrabnie brzmiącą frazę "25 lat powołania Pionu do spraw Przestępczości Zorganizowanej", wyrytą na otoku. Prawidłowo powinna brzmieć: "25-lecie powołania Pionu do spraw Przestępczości Zorganizowanej". 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy