Reklama

Reklama

Wpadka ​Dulkiewicz. Prezydent Gdańska przeprasza

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przeprosiła na Twitterze za zwrot użyty wobec gości niedzielnej debaty w ECS w Gdańsku - burmistrza Londynu Sadiqa Khana oraz sekretarz stanu landu Berlin Sawsan Chebli, których nazwała "egzotycznymi gośćmi".

Burmistrz Londynu Khan i sekretarz stanu landu Berlin Chebli uczestniczyli w niedzielę w Europejskich Centrum Solidarności w debacie "Solidarność i pokój. Miasto jako europejska wspólnota". Jej uczestnikami byli także wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans oraz Dulkiewicz i prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Prezydent Gdańska powiedziała w ECS zwracając się do zagranicznych gości, że "30 lat temu zaczęła się wolna Polska i dzięki tym zmianom weszliśmy do Unii Europejskiej, wcześniej do NATO, i możemy dzisiaj tutaj swobodnie siedzieć i rozmawiać, mieć gości takich egzotycznych jak Wy".

Reklama

Później poinformowała na Twitterze, że za sformułowanie "egzotyczni goście" osobiście przeprosiła. "Dziękuję uczestnikom debaty w ECS. Ich obecność w mieście wolności, równości i solidarności była symboliczna. Za przejęzyczenie osobiście przeprosiłam. Niefortunne słowo oboje przyjęli z uśmiechem. Szacunek, różnorodność i tolerancja - niech te przesłania płyną od nas w świat" - napisała Dulkiewicz. 

Więcej na ten temat TUTAJ.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy