Reklama

Reklama

Wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. Posłowie zdecydowali

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. Głosowanie poprzedziła ostra debata, w trakcie której część posłów opozycji wyszła z sali.

- Nie tylko jesteście opozycją totalną, ale przede wszystkim fatalną dla Polski, zgubną dla Polski, zakłamaną, zacietrzewioną i zaciekłą - mówił w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro do inicjatorów wniosku o wotum nieufności wobec niego.

- Nie pozostaje mi nic innego, jak odwołać się do swoich słów, które skierowałem do totalnej opozycji w czasie pracy komisji sejmowej, ponieważ niczym nowym nie byliście w stanie zaskoczyć poza manipulacją, kłamstwem i inwektywami - powiedział Ziobro.

Jak ocenił, "nie tylko jesteście opozycją totalną, ale przede wszystkim fatalną dla Polski, zgubną dla Polski, zakłamaną, zacietrzewioną, zaciekłą".

Reklama

"Ziobro to najdroższy minister"

Głos zabrali też przedstawiciele opozycji. - Ziobro to najdroższy minister w historii Polski. To jego działania spowodowały, że Polska wciąż czeka na fundusze z Krajowego Planu Odbudowy - mówił w trakcie debaty Krzysztof Śmiszek (Lewica). 

Na mównicę sejmową wyszedł też premier Morawiecki, który bronił ministra sprawiedliwości. 

Zobacz więcej: Debata nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry

Wniosek o odwołanie Ziobry złożyli 11 maja posłowie KO, Lewicy, KP-PSL oraz Polski 2050. 

Reklama

Reklama

Reklama