Reklama

Reklama

Wolontariat ozdrowieńców. Nowa inicjatywa prezydenta i minister rodziny

Ozdrowieńcy będą mogli zapisywać się na wolontariat w domach pomocy społecznej - poinformował prezydent Andrzeja Dudy podczas wspólnej konferencji z minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg. Głowa państwa zaapelowała do ponad pół miliona ozdrowieńców o włączenie się w tę inicjatywę.

Andrzej Duda podziękował Marlenie Maląg za utworzenie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

- Od października cała rzesza osób, ponad 10 tys. wolontariuszy, pomaga seniorom załatwiać różne sprawy, od spraw urzędowych po zakupy spożywcze. (...) Niosą też pomoc psychiczną, otuchę - mówił prezydent.

Andrzej Duda przekazał, że zwrócił się do minister rodziny, by rozszerzyć tę akcję o dodatkowe wsparcie - mianowicie aby ozdrowieńcy włączyli się w pomoc seniorom. Prezydent wyjaśniał, że dzięki przeciwciałom ozdrowieńcy są "osobami bezpiecznymi".

Reklama

Jak poinformował prezydent, w ramach akcji pomocy seniorom wprowadzono możliwość wolontariatu ozdrowieńców w domach pomocy społecznej.

Prezydent zaapelował do osób, które już przeszły COVID-19, by włączały się w tego typu pomoc.

- Mam nadzieję, że ta akcja będzie się rozprzestrzeniała - powiedział Duda.

Poinformował także, iż o pomoc, w ramach korpusu, zgłosiło się już 13 tys. seniorów.

Jak przekazali Duda i Maląg, do wolontariatu można się włączać na stronie wspierajseniora.pl. Pojawiła się tam nowa zakładka "wolontariat ozdrowieńców".

Marlena Maląg wyjaśniła, że domy pomocy społecznej będą się zwracać o pomoc bezpośrednio do osób, które zapisały się w ten sposób.

Reklama

Reklama

Reklama