Reklama

Reklama

Wojska NATO w Polsce. "Nie ma limitu czasowego"

- Nie ma żadnego limitu czasowego dotyczącego obecności wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschodniej flance NATO; zostaną tam tak długo, jak będzie to konieczne - zapewnił we wtorek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Stoltenberg został spytany w radiowych Sygnałach Dnia o to, jak długo wojska NATO pozostaną na wschodniej flance NATO, w tym w Polsce. "Nie ma żadnego limitu czasowego dotyczącego obecności wojsk Sojuszu na wschodniej flance; (wojska) będą tam tak długo, jak długo będzie to konieczne" - zapewnił.

Dodał, że siły NATO są obecne w tej części Europy, by "bronić suwerenności terytorialnej państw członkowskich przeciwko jakiejkolwiek agresji".

Stoltenberg podkreślił też, że decyzja o rozmieszczeniu sił na wschodniej flance to odpowiedź na "zachowanie" Rosji względem Ukrainy. 

Reklama

"Chodziło o przekazanie jasnego sygnału, że jakiekolwiek działania podobne do tych na Ukrainie (...) są wykluczone w odniesieniu do któregoś z naszych sojuszników" - mówił

"NATO jest ważne dla Polski, a Polska jest ważna dla NATO ; to kolektywny sojusz. Stajemy razem jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" - oświadczył szef Sojuszu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy