Reklama

Wojna w Ukrainie. Od początku wojny do Polski wjechało 2,481 mln osób z Ukrainy

W niedzielę funkcjonariusze SG odprawili 22,3 tys. podróżnych, przekraczających polską granicę - to spadek o 6.4 proc. względem soboty - poinformowała na Twitterze Straż Graniczna. Dodano, że od początku rosyjskiej inwazji do Polski wjechało 2,481 mln uchodźców z Ukrainy.

Straż Graniczna w poniedziałek przedstawiła najnowsze dane dotyczące przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej. Jak wskazano, od początku wojny do Polski wjechało 2,481 mln osób.

"Wczoraj tj.03.04 funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili 22,3 tys. podróżnych - to spadek o 6,4 proc. w porównaniu z dniem wcześniejszym (23,8 tys.). Dzisiaj do godz. 07.00 rano 3,4 tys. - spadek o 20,3 proc." - przekazała Straż Graniczna.

W przeciwnym kierunku od 24 lutego granicę przekroczyło 457 tys. osób.

Uchodźcy wojenni w Polsce

W związku z napływem uchodźców wojennych do Polski premier Mateusz Morawiecki ogłosił w sobotę wieczorem, że na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy rząd współpracuje z samorządami i organizacjami pozarządowymi. - Samorządom wypłacono już pierwszą pulę środków z funduszu pomocy; to ponad 200 mln zł - powiedział premier.

Reklama

Jak mówił, pieniądze z funduszu pomocy są zabezpieczeniem dla całego szeregu przedsięwzięć, chodzi m.in. o przejazdy uchodźców z punktów recepcyjnych do miejsc zakwaterowania oraz samo zakwaterowanie i zapewnienie wyżywienia. "Z funduszu pomocy pokrywane są też bilety na przejazdy transportem, wsparcie dotyczy także organizacji pozarządowych, które pomagają uchodźcom" - wyliczał premier.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy