Reklama

Reklama

Wojewoda mazowiecki zakazał manifestacji przed ambasadą Izraela

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera - w związku z planowaną manifestacją przed ambasadą Izraela - podjął decyzję o zakazie poruszania się w obszarze wokół placówki od 31 stycznia do 5 lutego.

Wojewoda argumentował na konferencji prasowej, że chce tonować emocje, a nie je podgrzewać.

Według Sipiery prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna była odmówić zgromadzenia przed ambasadą Izraela ze względu na kwestie związane z bezpieczeństwem. "Prezydent m.st. Warszawy powinna w takich wyjątkowych sytuacjach, kiedy są sytuacje oceny zagrożeń(...), takiego zgromadzenia odmówić, ze względu na aspekt dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa" - ocenił.

Wojewoda mazowiecki podkreślił, że jego decyzja "dotyczy Ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, która daje wojewodzie prawo jako przedstawicielowi rządu w terenie do działań, które mają zapobiec i dają możliwość wydania zarządzeń porządkowych".

Jak informował wcześniej Krzysztof Zasada z RMF FM, do manifestacji środowisk narodowych przed ambasadą Izraela w Warszawie nie chciał również dopuścić szef MSWiA Joachim Brudziński.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama