Reklama

Reklama

Wojciech Czuchnowski zaprotestował w TVP

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski w piątkowym programie "Po przecinku" w TVP Info wydał oświadczenie w sprawie zmian kadrowych w TVP, a następnie opuścił studio.

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski miał rozmawiać w TVP Info z Marcinem Wikło, dziennikarzem tygodnika "wSieci", na temat katastrofy smoleńskiej. Chwilę po rozpoczęciu programu Czuchnowski wygłosił jednak własne oświadczenie.

- Szkoda, że nie mogę brać udziału w tej dyskusji, ale w ostatnich tygodniach rządząca w Polsce partia przejęła media publiczne i przeprowadziła brutalną czystkę w radiu i w telewizji - powiedział na antenie TVP Czuchnowski.

- Z telewizji, gdzie teraz jesteśmy, z powodu fałszywych oskarżeń o stronniczość musiało odejść kilkadziesiąt osób. Wśród nich ludzie, których znałem i ceniłem za profesjonalizm i obiektywizm: Justyna Dobrosz, Adam Feder, Piotr Kraśko, Jarosław Kulczycki, Karolina Lewicka, Hanna Lis, Piotr Maślak, Jacek Tacik, Beata Tadla, Jan Ordyński, Joanna Osińska - podkreślił  Wojciech Czuchnowski.

Reklama

- Wielu z nich, tracąc pracę, zostało przez PiS z dnia na dzień pozbawionych środków do życia. Wyrzucali ich dziennikarscy komisarze polityczni obecnej władzy. Przyjąłem dziś zaproszenie TVP Info, bo chciałbym przeciwko temu zaprotestować - oświadczył Czuchnowski.

- Nie zgadzam się na niszczenie ludzi, łamanie wolności słowa i robienie z wolnych mediów propagandowej tuby władzy. Nie mogę obecnością w studiu firmować haniebnych praktyk. Dlatego dziękuję za zaproszenie i do zobaczenia wkrótce, w demokratycznej Polsce - powiedział Wojciech Czuchnowski.

Po oświadczeniu dziennikarz "Gazety Wyborczej" opuścił studio i nie wziął udziału w dalszej dyskusji. 

Hanna Lis oraz Beata Tadla podziękowały Wojciechowi Czuchnowskiemu za jego oświadczenie na antenie TVP Info. Zamieściły na Twitterze wpisy: "Szacunek i podziękowania!", "Dzięki za fajny gest".

Mała ustawa medialna

Przypomnijmy, że od kilku tygodniu w telewizji oraz w Polskim Radiu, ma miejsce fala zwolnień. Nastąpiła ona po przyjęciu przez Sejm i Senat tzw. małej ustawy medialnej. Władzę w telewizji publicznej przejął Jacek Kurski, który został mianowany szefem TVP. Nową szefową Polskiego Radia została z kolei Barbara Stanisławczyk.

Reklama

Reklama

Reklama