Reklama

Reklama

Wody Polskie mają nowego szefa. Został nim Krzysztof Woś

Krzysztof Woś został pełniącym obowiązki prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował Przemysława Dacę z funkcji szefa Wód Polskich.

Jak przekazało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (PGW Wody Polskie) na swojej stronie internetowej, minister infrastruktury, którym jest Andrzej Adamczyk, "z dniem 17 sierpnia 2022 roku powierzył pełnienie obowiązków Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Panu Krzysztofowi Wosiowi".

Wody Polskie. Kim jest Krzysztof Woś?

 

Woś jest absolwentem Technikum Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu oraz Wydziału Transportu i Łączności Uniwersytetu Szczecińskiego - wskazano. Dodano, że przez 10 lat pełnił funkcję dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie, wcześniej przez 20 lat pracował w administracji dróg wodnych. "Od ponad 20 lat jest też pracownikiem naukowo-dydaktycznym, początkowo Politechniki Szczecińskiej, a od 2005 roku Akademii Morskiej w Szczecinie" - zaznaczono.

Reklama

Od 2018 r. Krzysztof Woś pełnił funkcję zastępcy prezesa Wód Polskich ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą.

Wody Polskie. Dymisja Przemysława Dacy

12 sierpnie premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zdecydował o natychmiastowej dymisji szefa Wód Polskich Przemysława Dacy i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka. Podkreślił, że "sprawę zatrucia Odry traktuje z najwyższym priorytetem". Jak dodał, "sytuacji, z którą mamy do czynienia, w żaden sposób nie można było przewidzieć, ale z pewnością reakcja odpowiednich służb mogła nastąpić szybciej". "W związku z tym podjąłem decyzję o natychmiastowej dymisji: szefa Wód Polskich Przemysława Dacy, szefa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka" - poinformował wówczas Morawiecki.

Pomór ryb w Odrze obserwowany był od końca lipca na odcinku od Oławy w dół, martwe ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Sprawą zanieczyszczenia Odry z zawiadomienia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ) zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy