Reklama

Reklama

Wniosek o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus. Głos wiceministra sprawiedliwości

- Mam nadzieję, że poseł Scheuring-Wielgus nie będzie się ukrywała za immunitetem - mówił we wtorek w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował w poniedziałek do marszałek Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus. Śledczy chcą jej postawić zarzuty "złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych".

Romanowski, odpowiadając na pytanie w PR24, czy jego zdaniem wniosek o uchylenie immunitetu znajdzie poparcie parlamentarzystów, oznajmił: - Mam nadzieję, że tak. Nie może być tak, że osoby na świeczniku, w tym wypadku parlamentarzyści (...) mogą popełniać przestępstwa czy wykroczenia bezkarnie, chowając się za immunitetem. - Mam nadzieję, że sama pani poseł nie będzie się za tym immunitetem ukrywała i sprzeciwiała, żeby ten immunitet uchylić - dodał. 

Reklama

Proszony o prawną ocenę okładki "Wysokich Obcasów" przedstawiającą wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z maseczką z czerwoną błyskawicą - symbolem tzw. Strajku Kobiet, wiceminister sprawiedliwości powiedział, że "w sposób ewidentny mamy do czynienia z naruszeniem artykułu 96. Kodeksu Karnego, czyli z obrazą uczuć religijnych".

- To kolejne przekroczenie granicy przez ludzi, którzy naruszają coś, co przez art. 96. Kodeksu Karnego określane jest jako uczucia religijne, co jest bezpośrednio związane z konstytucyjnymi wartościami: wolnością sumienia, wolnością wyznania - wskazał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy