Reklama

Władysławowo: AgroUnia zablokuje drogę na Hel. Policja ostrzega podróżnych

Kierowcy jadący na Półwysep Helski muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Protest we Władysławowie zapowiedziała AgroUnia. Jej przedstawiciele zamierzają solidaryzować się z rybakami. "W związku z tym policjanci ostrzegają, iż korki, które zwykle tworzą się w trakcie sezonu letniego będą jeszcze większe" - informuje policja.

-  Potwierdzamy, będzie blokada Helu na drodze wyjazdowej z Władysławowa. Będziemy razem z rybakami manifestować na obu pasach ruchu. Manifestacja jest zgłoszona i w pełni legalna - tłumaczył na Facebooku Michał Kołodziejczak, szef AgroUnii. Kołodziejczak przekazał, że rolnicy będą solidaryzować się z rybakami, którym zakazuje się połowów dorsza. 

- Rybacy zostali oszukani. Tym ludziom nie każą pracować i nikt nie ponosi za to odpowiedzialności - przekazał. 

Jak podają policjanci protest potrwa od godz. 9 do 16. Zablokowanie ulicy we Władysławie znacznie utrudni ruch w stronę Półwyspu Helskiego, który w sezonie wakacyjnym jest już i tak zakorkowany. 

Reklama

Lepiej wybrać pociąg

"Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność. Jeśli tego dnia planujemy wyjazd na półwysep - warto się zastanowić nad innym środkiem transportu takim jak pociąg czy prom. Jeżeli jednak, ktoś zdecyduje się na wycieczkę na Półwysep autem, będzie musiał uzbroić się w cierpliwość." - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Pucku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: akcja protestacyjna | AGROunia | blokada | Hel

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy