Reklama

Reklama

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiada wspólny projekt z Kukiz'15

Mimo politycznego rozwodu Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 nie rezygnują ze współpracy w sprawie sędziów pokoju. Wspólny projekt zapowiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. - Cieszę się, że prezes PSL nie zapomniał o projekcie opracowanym przez naszych ekspertów - komentuje Paweł Kukiz.

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) sprecyzował, że jego ugrupowanie na przełomie stycznia i lutego złoży w Sejmie projekt ustawy w sprawie sędziów pokoju. - Byłaby to instytucja osoby zaufania społecznego, która rozpatrywałaby drobne sprawy - podkreślił Zgorzelski.

Kosiniak-Kamysz pytany o ten projekt powiedział, że jest to wspólny projekt PSL i Kukiz'15. - I chcielibyśmy go złożyć - jeżeli będzie taka wola, a wiem, że taka wola jest - wspólnie - zapowiedział lider PSL.

- To jest ta sama filozofia sędziów pokoju, o której mówiliśmy w kampanii wyborczej. I będziemy chcieli te nasze zobowiązania realizować - podkreślił szef ludowców. - Będziemy o tym na bieżąco informować, pewnie już wspólnie - dodał.

Reklama

Reakcja Pawła Kukiza

Pozytywnie na propozycję prezesa ludowców odpowiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. - To jest dla mnie rzecz oczywista, ponieważ podpisaliśmy umowę wyborczą nie na miejsca w Sejmie, ale na realizację naszych postulatów, które ja noszę od lat i zawsze powtarzałem, że nie ma znaczenia, kto te postulaty będzie realizował i cieszę się, że Władysław Kosiniak-Kamysz nie zapomniał o projekcie sędziów pokoju, który opracowali eksperci Kukiz'15 - powiedział Kukiz.

- Mam ogromną nadzieję, że przy kolejnych projektach dotyczących m.in. zmiany ordynacji wyborczej, zwiększenia roli referendów, PSL również będzie wspólnie z Kukiz'15 składało te projekty - dodał.

Rozpad wspólnego klubu

Jeszcze do niedawna PSL i Kukiz'15 tworzyli wspólny klub parlamentarny: Koalicja Polska-PSL-Kukiz'15. Jednak pod koniec listopada władze PSL zdecydowały o zakończeniu współpracy z posłami związanymi z Kukiz'15 m.in. z powodu głosowań, w których poparli oni przygotowaną przez PiS uchwałę Sejmu wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE. Uchwałę poparło wówczas 231 posłów PiS i pięciu posłów Koalicji Polskiej związanych z Pawłem Kukizem, poza Agnieszką Ścigaj.

Po opuszczeniu klubu przez posłów Kukiz'15 zmieniono jego nazwę na Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści. Natomiast posłowie Kukiz'15 zapowiadali utworzenie koła poselskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy