Reklama

Reklama

Wkrótce wyższy zasiłek pogrzebowy? Rząd pracuje nad zmianami

Koszty pogrzebu rosną w szybkim tempie, ale kwota zasiłku pogrzebowego jest taka sama od 2011 roku i wynosi 4 tys. zł. Po wielu latach apeli o podwyżkę świadczenia wreszcie pojawia się na to szansa - informuje "Super Express".

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych od kilku lat domaga się podwyższenia zasiłku, gdyż najuboższych Polaków po prostu nie stać na usługi pogrzebowe - czytamy w gazecie.

Związkowcy postulowali ostatnio wysoką podwyżkę - do 12 tys. zł. Przedstawiciele branży pogrzebowej, z którymi rozmawiał "Super Express", mówili, że tak wysoka podwyżka jest mało realna i zaproponowali, aby zasiłek wzrósł do 8 tys. zł. Okazuje się, że na tak duże kwoty nie ma szans.

Rząd podniesie zasiłek pogrzebowy

Gazeta ustaliła, że rząd zgodził się podwyższyć zasiłek. - Pracujemy nad podwyższeniem świadczenia, aby urealnić jego stawkę w stosunku do kosztów pochówku. Chcemy, aby wyniósł on 5 tys. zł - powiedział "SE" ważny polityk PiS.

Reklama

Ewentualna podwyżka może zacząć obowiązywać najwcześniej od stycznia 2023 roku. Rząd musi wcześniej znaleźć na ten cel środki w przyszłorocznym budżecie, co jest skomplikowane ze względu na trudną sytuację gospodarczą.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy