Reklama

Wizyta księcia Williama w Polsce. Złożył kwiaty przed grobem Nieznanego Żołnierza

Trwa drugi dzień wizyty księcia Williama w Polsce. Rano złożył on wieniec przed grobem Nieznanego Żołnierza, a następnie przejechał do Pałacu Prezydenckiego, gdzie spotkał się z Andrzejem Dudą. Dzień wcześniej następca tronu odwiedził 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej w Rzeszowie.

Trwa drugi dzień roboczej wizyty księcia Williama w Polsce. Brytyjski następca tronu rozpoczął go od złożenia wieńca przy grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie oraz wpisał się do księgi pamiątkowej.

Około godziny 11 dojechał do pałacu prezydenckiego, na spotkanie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. 

Richard Palmer, królewski korespondent Daily Express w Londynie opublikował w mediach społecznościowych pierwsze zdjęcia ze spotkania księcia Williama i Andrzeja Dudy. 

"Książę William spotkał się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, aby podziękować narodowi polskiemu za wsparcie i solidarność wobec sąsiadów na Ukrainie" - przekazał królewski korespondent. 

Reklama

 

"Tematem rozmowy była pomoc humanitarna dla walczącej Ukrainy" - dodała Kancelaria Prezydenta we wpisie. Spotkanie trwało około 40 minut.

Po południu książę Walii spotkał się w Hali Koszyki z młodymi Ukraińcami, którzy w Warszawie znaleźli zatrudnienie bądź kontynuują naukę. Według zapowiedzi będzie słuchał o ich doświadczeniach związanych z osiedleniem się w Polsce oraz o ich nadziejach na przyszłość. 

Czwartek jest drugim i ostatnim dniem wizyty brytyjskiego następcy tronu w Polsce. Jego wylot do Wielkiej Brytanii zaplanowany jest na około godz. 15. 

Książę William w Polsce. Spotkał się z brytyjskimi żołnierzami

W środę brytyjski następca tronu spotkał się w Rzeszowie z żołnierzami Brytyjskich Sił Zbrojnych. Wojskowi przekazali informacje o działaniach, które wspólnie prowadzą z amerykańskimi i polskimi siłami zbrojnymi na wschodniej flance NATO.

Na miejscu, w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie przywitał go szef polskiego MON Mariusz Błaszczak. - Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Jestem dumny z tego, że w obecności Księcia Walii, Jego Królewskiej Wysokości mogę podziękować żołnierzom brytyjskim i polskim za wspólną służbę na polskiej ziemi - mówił. 

Na Twitterze księcia i księżnej Walii również przekazano informację o odbytym spotkaniu. We wpisie nadmieniono, że od polskich i brytyjskich żołnierzy Wiliam usłyszał "o ich niezwykłej pracy na rzecz Ukrainy".

 

Wizyta księcia Williama w Polsce. Następca tronu spotkał się z prezydentem Warszawy

Podczas środowej, niezapowiedzianej wizyty, członek brytyjskiej rodziny królewskiej odwiedził również punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy, który mieści się w Warszawie przy ulicy Wołoskiej. 

Książę William spotkał się także z prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowskim. Jak informował wówczas reporter Polsat News Dawid Styś, książę Walii rozmawiał z uchodźcami i bawił się z dziećmi.

"Dzięki hojności Polaków, ludziom uciekającym przed wojną w Ukrainie udało się znaleźć w Polsce schronienie. Niestety kryzys humanitarny trwa do dziś, a wielu uchodźców szuka schronienia w ośrodkach zapewniających zakwaterowanie, takich jak ten, który dziś odwiedzamy" - napisano w mediach społecznościowych księcia i księżnej Walii. 

Punkt pomocy określono jako "azyl na linii frontu kryzysu humanitarnego".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy