Reklama

​"Wirtualnemedia": "Wiadomości" nie muszą sprostować materiału o nagrodach rządu PO-PSL

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew Platformy Obywatelskiej o sprostowanie informacji podanej w "Wiadomościach" TVP pod koniec marca ubiegłego roku. Chodzi o zestawienie nagród w ministerstwach podczas ośmiu lat rządów PO-PSL z nagrodami przyznanymi ministrom konstytucyjnym przez półtora roku rządów PiS - podaje w piątek portal wirtualnemedia.pl

Na stronie portalu czytamy, że pozew dotyczył materiału Konrada Węża wyemitowanego 31 marca 2018 r. Relacja była opatrzona napisem na "pasku": "Polacy o aferach gospodarczych koalicji PO-PSL".

"Z najnowszego sondażu, który na zlecenie Wiadomości przygotowała pracownia Pollster, wynika, że większość Polaków winą za to obarcza poprzednią koalicję. To nie tylko afera hazardowa, Amber Gold czy wymuszenia podatku VAT, ale także kilkanaście innych spraw, którymi mimo zainteresowania mediów nie chciała się wówczas zająć prokuratura" - stwierdzono w zapowiedzi.

Reklama

Konrad Wąż w materiale przypomniał słowa Jacka Rostowskiego, przez sześć lat ministra finansów w rządzie PO-PSL, że w budżecie państwa nie ma pieniędzy na większe wydatki socjalne. "I nie było ich z powodu grabieży na ogromną skalę, której nikt nie próbował powstrzymać. Pieniędzy nie brakowało natomiast na nagrody" - dodał.

Potem na grafice poinformowano, "że za rządów PO na nagrody we wszystkich ministerstwach przeznaczano 626 mln zł, a za rządów PiS - na nagrody dla konstytucyjnych ministrów - wydano 1,5 mln zł" - podają wirtualnemedia.pl.

Jak pisze portal, niektórzy dziennikarze, a także politycy PO ocenili takie porównanie jako nierzetelne i mylące.

Rzecznik prasowy PO Jan Grabiec stwierdził na Twitterze, że "'Wiadomości' uciekają się do oszustwa". Zaznaczył, że oczekuje sprostowania informacji, a do tego czasu politycy PO nie będą brali udziału w programach TVP. Sprostowanie nie zostało zamieszczone, dlatego Platforma Obywatelska złożyła pozew sądowy przeciw szefowi 'Wiadomości' Jarosławowi Olechowskiemu.

W piątek Telewizja Polska poinformowała, że Sąd Okręgowy w Warszawie pozew oddalił, więc nadawca nie musi publikować sprostowania. Dodatkowo sąd nakazał PO pokryć koszty procesu. 

Wyrok nie jest prawomocny - poinformował portal wirtualnemedia.pl.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama