Reklama

Reklama

Wipler: Nie zwiększać ryzyka użycia iskanderów

Nie zwiększać ryzyka użycia iskanderów - Przemysław Wipler z partii KORWiN radzi ostrożność w stosunkach z Rosją.

Poseł mówił w radiowej Trójce, że jest zaniepokojony medialnymi doniesieniami o rozmieszczaniu rakiet w Obwodzie Kaliningradzkim. Jego zdaniem, Polska nie powinna podejmować działań, które zwiększą ryzyko użycia przez Rosję rakiet. Jego zdaniem, takie ryzyko zwiększa na przykład przekazywanie Ukrainie broni za darmo bądź na preferencyjnych zasadach.

Dopytywany o to, poseł Wipler nie odpowiedział, czy do tego doszło. Dodał natomiast, że chciałby usłyszeć od władz, że tak nie było.

Zdaniem Przemysława Wiplera, Polska powinna też być przygotowana na konflikt zbrojny z Rosją. W jego opinii, utrudnia to ustawa, dzięki której szeregowi muszą odejść ze służby, jeśli w ciągu 12 lat nie awansowali. Może to dotyczyć 15 tysięcy starszych szeregowych. - My potrzebujemy w wojsku (...) starszych szeregowych, a nie armii oficerów i 120 generałów - mówił gość Trójki. 

Reklama

Od kilku dni trwają w Rosji zakrojone na szeroką skale manewry wojskowe. Rosyjscy żołnierze szkolą się również na terenach spornych w Abchazji, Osetii Południowej i na Krymie. Do manewrów włączona została także Flota Bałtycka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy