Reklama

Reklama

Wiktoria walczy o zdrowie. Do końca zbiórki zostało tylko kilka dni

Sześć dni - dokładnie tyle pozostało do zakończenia zbiórki, którą na leczenie i rehabilitację Wiktorii z Lubicza Górnego (woj. kujawsko-pomorskie) zorganizowali rodzice z pomocą fundacji "Rycerze i Księżniczki". Wiktoria walczy z wrodzoną przepukliną oponowo-rdzeniową i potrzebuje każdej złotówki.

"Nasza mała córeczka... nasze słoneczko, jeszcze nie zobaczyła świata, a już musiała się zmierzyć z tyloma problemami zdrowotnymi. Jej pierwsze dni powinny być inne, powinna leżeć w ciepłym łóżeczku, pod różowym kocykiem, a nie w szpitalnym łóżku, podpięta pod aparaturę medyczną" - czytamy na stronie fundacji "Rycerze i Księżniczki" słowa mamy Wiktorii.

Problemy u Wiktorii pojawiły się bowiem tuż po urodzeniu. Lekarze wykryli u dziewczynki przepuklinę oponowo-rdzeniową otwartą w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Konieczna była operacja. Narastające wodogłowie spowodowało, że Wiktoria została zakwalifikowana do zabiegu implantacji zastawki komorowo-otrzewnowej. Pojawiły się niestety komplikacje. Okazało się również, że nie obędzie się bez kolejnych zabiegów i operacji...

Reklama

Po wypisaniu ze szpitala rodzice Wiktorii rozpoczęli starania o zapewnienie jej jak najlepszej opieki lekarzy i specjalistów.

Dziewczynka przebywa obecnie pod opieką m.in. urologa, neurologa i chirurga. Uczęszcza także na rehabilitacje.

Wydatki na leczenie Wiktorii przerastają możliwości rodziców. Stąd ich ogromna prośba o pomoc.

"Chcielibyśmy bardzo żeby nasza córeczka otrzymała komórki macierzyste , jednak nie wiadomo czy się zakwalifikuje. Te wszystkie potrzebne rzeczy są dość kosztowne i to nie jest koniec to dopiero początek drogi.  Apelujemy zatem do wszystkich Ludzi Dobrej Woli, którym nie jest obojętny los Wiktorii" - podkreślają. Potrzeba 200 tysięcy złotych.

Pieniądze można przelewać na konto fundacji "Rycerze i Księżniczki". Tam też znajduje się więcej informacji o Wiktorii. Znaleźć je można także na Facebooku.

Pamiętajmy - dobro wraca!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy