Reklama

Reklama

​Wielodzietne rodziny cieszą się z 500+

Po dwóch miesiącach funkcjonowania programu Rodzina 500 Plus wielu uprawnionych odebrało już pieniądze. Jest to znacząca pomoc zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych - podkreśla w rozmowie z IAR Joanna Krupska - prezes Związku Dużych Rodzin 3 Plus.

Jak mówi Joanna Krupska, rodziny wielodzietne są wdzięczne za program, który jest bardzo ważnym wsparciem pozwalającym wielu na wyjście z ubóstwa. Dotychczas rodziny te były najuboższą grupą społeczną nie dlatego, że są dysfunkcyjne czy gorzej pracują, ale dlatego, że ich dochody dzieli się na wiele części.

"Dzisiaj Dzień Dziecka i w rodzinie wielodzietnej nawet drobny prezent dla każdej pociechy to duży wydatek" - zwraca uwagę Joanna Krupska. Dodaje, że na każdym kroku taka rodzina ponosi znaczny wysiłek finansowy. W rodzinie z siedmiorgiem dzieci kupuje się nie jedną parę butów, ale siedem par. Już samo wyjście do kina czy na lody, to wysiłek finansowy dla rodziców.

Reklama

Program Rodzina 500 Plus przewiduje, że 500 złotych miesięcznie przysługuje na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, do ukończenia przez nie 18. roku życia, bez żadnych dodatkowych warunków.

Świadczenie na pierwsze dziecko otrzymają natomiast te rodziny, w których dochód na głowę nie przekracza 800 złotych netto lub 1200 złotych netto - jeśli w rodzinie wychowywane jest dziecko niepełnosprawne.

Do tej pory złożono 2,5 mln wniosków o środki z programu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy