Reklama

Wielkopolskie: Przedterminowe wybory burmistrza Obrzycka

Mieszkańcy Obrzycka w Wielkopolsce wybierają w niedzielnym głosowaniu nowego burmistrza. Ze względu na epidemię w lokalu wyborczym obowiązują szczególne środki ostrożności.

Poprzedni burmistrz Obrzycka Maciej Bieniek zrzekł się mandatu. W styczniu objął stanowisko wicewojewody wielkopolskiego.

Obrzycko liczy 2399 mieszkańców. Uprawnionych do udziału w głosowaniu jest 1879 osób.

O fotel burmistrza ubiega się ośmiu kandydatów, w tym sześciu niezależnych i dwóch należących do partii politycznych.

Dezynfekcja, maseczki, jednorazowe długopisy

Przewodniczący obwodowej komisji wyborczej nr 1 w Obrzycku Adam Bak poinformował w niedzielę rano, że lokal wyborczy został otwarty punktualnie i głosowanie przebiega bez zakłóceń.

Ze względu na epidemię COVID-19 w lokalu wyborczym obowiązują szczególne środki ostrożności. Jak tłumaczył Bak, "inspekcja sanitarna wyznaczyła nam procedury, do których się stosujemy, czyli m.in. maseczki, jednorazowe rękawiczki, dezynfekcja lokalu, a także dezynfekcja rąk przed wejściem. W lokalu są także dostępne jednorazowe długopisy" - podkreślił.

Reklama

Przewodniczący komisji dodał, że przez pierwsze półtorej godziny od czasu otwarcia lokalu wyborczego głos oddało około kilkudziesięciu mieszkańców.

Wybory burmistrza Obrzycka miały się pierwotnie odbyć 5 kwietnia, ale ze względu na epidemię termin został przesunięty na 19 kwietnia, a następnie na niedzielę 26 kwietnia.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy