Reklama

Wielkopolskie: 72-latek pomylił pedał gazu z hamulcem. Wjechał samochodem w pociąg

Przez kilkadziesiąt minut wstrzymany był ruch pociągów między Nowym Tomyślem a Zbąszyniem (Wielkopolskie). Kierowca auta osobowego uderzył w ostatni wagon przejeżdżającego składu. Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom policji wyjaśnił, że pomylił gaz z hamulcem.

Marta Mróz z zespołu prasowego wielkopolskiej policji poinformowała, że zdarzenie miało miejsce w sobotę przed południem w powiecie nowotomyskim.

Kierujący samochodem osobowym 72-letni mężczyzna dojeżdżał drogą gruntową do przejazdu kolejowego, po którym przejeżdżał pociąg towarowy.

- Kierowca pomylił gaz z hamulcem i zamiast się zatrzymać - uderzył w tył pociągu, w ostatni wagon przejeżdżającego składu. Maszynista pociągu nawet nie zauważył zdarzenia i jechał dalej. Stojące na przejeździe auto zobaczył za to prowadzący kolejny pociąg. Zdołał się zatrzymać przed autem osobowym i powiadomił służby - podała Marta Mróz.

Reklama

Jak dodała, wskutek zdarzenia - szczęśliwie - nikomu nic się nie stało. Po tym, jak samochód został ściągnięty z przejazdu, pociągi wznowiły normalny ruch.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy