Reklama

Wielki test o Piłsudskim

Zapraszamy do udziału w "Wielkim Teście o Piłsudskim". Już dziś o 20:25 na antenie TVP1 oraz online.

Józef Piłsudski już za życia otaczany był czcią przez miliony stronników i wielbicieli, jak też odsądzany od czci i wiary przez politycznych przeciwników. Jedno nie ulega wątpliwości: Polsce poświęcił całe życie. Co jednak tak naprawdę wiemy o Józefie Piłsudskim, którego biografia stanowi doskonały materiał na kilka, jeżeli nie kilkanaście porywających filmów?

Thriller opowiadałby o działającym w ukryciu bojowcu PPS, który z rewolwerem w ręku wykonuje niebezpieczne misje. Romans pokazywałby intrygujące kobiety, które pokochał. Wielkie kino wojenne portretowałoby wodza Legionów i pogromcę bolszewików z 1920 r. A polityczny dramat odsłaniałby kulisy politycznych kryzysów i zamachu majowego w 1926 r.

W studiu telewizyjnym na pytania będą odpowiadać jak zwykle popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, m.in.: Arek Gołębiewski, Waldemar Czechowski, Marcin Rams, Jerzy Petersburski, Marcin Wikło, Marek Pyza, Aleksandra Kostka. 

Reklama

Widzowie mogą oglądać test na antenie TVP1, a rozwiązywać online na stronie https://wielkitest.tvp.pl/ lub ściągając na smartfony aplikację "Wielki Test o Piłsudskim".

Program poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy