Reklama

Wieczorem zagrzmi. IMGW wydał ostrzeżenie. Nadciągają burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla 10 województw. Błyskawicom towarzyszyć będzie drobny grad oraz porywy wiatru do 70 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia wyładowań atmosferycznych jest wysokie.

IMGW wydał w sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w następujących województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, opolskim, śląskim i świętokrzyskim. Ponadto, IMGW przewiduje również burze w woj. podlaskim.

Ostrzeżenie IMGW. Możliwe wyładowania atmosferyczne

Burzom miejscami towarzyszyć będą opady deszczu od 15 mm do 20 mm, drobny grad oraz porywy wiatru do 70 km/h.

IMGW opublikował mapę, na której zaznaczono obszar szczególnie narażony na wyładowania atmosferyczne. Od Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry na zachodzie, aż po Warszawę i Radom w centralnej Polsce, występuje 70-procentowe prawdopodobieństwo burz

Reklama

Alerty pierwszego stopnia obowiązują od południa do godzin wieczornych

Czym są ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Ostrzeżenia pierwszego stopnia są wydawane, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. 

Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: IMGW | burze nad Polską | ostrzeżenie IMGW | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy