Reklama

Reklama

Wiceszef policji rezygnuje z pracy. W latach 80. był w ZOMO

Wiceszef policji podaje się do dymisji. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, nadinspektor Cezary Popławski złożył rezygnację z funkcji. Według pierwszych informacji, dymisja wynika z decyzji resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Nadinspektor Popławski jako powody swojej rezygnacji podaje względy osobiste.

"Nadinsp. Cezary Popławski, zwrócił się do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja z prośbą o rezygnację ze stanowiska Zastępcy Komendanta Głównego Policji. Komendant umotywował swoją decyzję ważnymi względami osobistymi" – czytamy w oświadczeniu na stronie Komendy Głównej Policji.

W latach 80. był w ZOMO

Według informacji RMF FM, dymisja wynika z decyzji resortu spraw wewnętrznych i administracji. W RMF FM ujawniliśmy, że były już wiceszef policji służył w ZOMO.

W czwartek w Kontrwywiadzie RMF FM minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zapowiedział, że oceni pracę Popławskiego. Jednocześnie zastrzegł, że w kadrze kierowniczej policji nie ma miejsca dla funkcjonariuszy z peerelowską przeszłością.

Reklama

Jak ustalili reporterzy RMF FM, Cezary Popławski trafił do ZOMO na początku swej służby w milicji w 1987 roku. Zapewnia, że w ZOMO był czynnym sportowcem. Reprezentował jednostkę w spartakiadach służb mundurowych jako zawodnik wieloboju, był też w drużynie siatkarskiej.

Krzysztof Zasada

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy