Reklama

Reklama

Wiceszef MSZ: Chcemy wdrożyć skuteczny kanał powrotu imigrantów do swoich krajów

Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk przyznał, że możliwe jest zorganizowanie lotów powrotnych dla migrantów. - Przedmiotem naszych działań dyplomatycznych, ale także naszych partnerów, jest wdrożenie skutecznego kanału możliwości powrotu migrantów do swoich krajów - powiedział. Pytany, czy te wyloty miałyby też odbywać się z terytorium Polski odparł, że bardzo różne warianty są brane pod uwagę

Dziennikarze w Sejmie pytali Szynkowskiego vel Sęka jakie jeszcze Polska ma narzędzia do wykorzystania w obliczu kryzysu na granicy. Wiceszef MSZ odparł, że rząd ma w zanadrzu także "narzędzia bardziej zdecydowanej reakcji, jeżeli byłaby eskalacja" sytuacji na granicy. Wyjaśnił, że chodzi o możliwość zamknięcia w ogóle granicy z Białorusią, ale zastrzegł, że na ten moment takiej decyzji nie ma.

Wiceminister spraw zagranicznych był też pytany o nieoficjalne informacje, że od czwartku miałby zacząć się loty powrotne dla imigrantów z Mińska do Iraku.

Szynkowski vel Sęk: To przedmiot nie tylko naszych działań

- Również przedmiotem naszych działań dyplomatycznych jest wdrożenie skutecznego kanału możliwości powrotu. Jest to przedmiotem naszych intensywnych działań dyplomatycznych, nie tylko naszych, także naszych partnerów - powiedział wiceszef MSZ.

Reklama

Pytany, czy te wyloty miałyby też odbywać się z terytorium Polski odparł, że bardzo różne warianty są brane pod uwagę. Nie chciał jednak mówić o szczegółach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje