Reklama

Reklama

Wicemarszałek Senatu z PiS rezygnuje z funkcji

W czwartek wieczorem senator PiS Michał Seweryński został wybrany na wicemarszałka Senatu. Otrzymał 57 głosów, jego kontrkandydata, zgłoszonego przez senatorów PO, Marka Borowkiego poparło 28 senatorów. Głosowanie nad wyborem wicemarszałka Senatu odbyło się po tym, gdy z funkcji tej zrezygnował senator PiS Grzegorz Czelej.

"Złożyłem rezygnację z funkcji wicemarszałka bez żadnych nacisków, to jest moja decyzja ze względów prywatnych. Rozmawialiśmy na ten temat z panem marszałkiem Karczewskim i z panem prezesem Kaczyńskim już od dłuższego czasu. Od strony wewnętrznej to nie jest nic nagłego" - powiedział Czelej.

"Chyba od trzech czy czterech tygodni o tym rozmawiamy" - dodał. Zaznaczył, że to nie jest dla niego sytuacja komfortowa. "Jeżeli mogę prosić państwa o niewprowadzanie atmosfery jakiejś ekstra i uszanowanie mojej decyzji, to będę po prostu wdzięczny. Mam prawo zrezygnować, rezygnuję z własnej woli" - podkreślił Czelej.

Reklama

Porządek obrad Senatu został w czwartek rozszerzony o wnioski ws. zmiany na funkcji wicemarszałka: odwołanie Czeleja i powołanie innego senatora PiS Michała Seweryńskiego.

Senator PO Barbara Zdrojewska poinformowała, że senatorowie Platformy złożyli wniosek o powołanie na funkcję wicemarszałka senatora niezrzeszonego Marka Borowskiego.

Senatorowie PO m.in. proponowali, aby przełożyć sprawę zmiany na funkcji wicemarszałka do piątku, ale propozycja ta nie została zaakceptowana i przystąpiono do głosowania nad wnioskiem o odwołanie Czeleja.

Reklama

Reklama

Reklama