Reklama

Reklama

Wiceburmistrz Wołomina zginął w wyniku nawałnicy

W wyniku czwartkowej nawałnicy zginął wiceburmistrz Wołomina Robert Makowski. Został przygnieciony konarem drzewa w podwarszawskim Nieporęcie - poinformował Urząd Gminy Wołomin.

Do zdarzenia doszło w czwartek w podwarszawskim Nieporęcie po godzinie 19.00.

- W porcie, przy ulicy Wojska Polskiego, w wyniku wichury oderwał się konar drzewa i przygniótł mężczyznę. Przytomny trafił do szpitala, ale tam zmarł - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Antoni Rzeczkowski z Komendy Stołecznej Policji.

Informację o śmierci wiceburmistrza potwierdził Urząd Gminy Wołominm

Robert Makowski pełnił tę funkcję od maja 2016 r. Wcześniej był m.in. Komendantem Powiatowym Policji w Wołominie.

Okoliczności zdarzenia bada policja.

10 osób rannych

Reklama

Podczas gwałtownych burz, które przeszły nad Polską, rannych zostało 10 osób. W miejscowości Idzików na Dolnym Śląsku na samochód, którym podróżowała czteroosobowa rodzina (troje dorosłych i jedno dziecko), przewróciło się drzewo. 

Na Mazowszu we Wrzosowie mężczyzna został uderzony elementem konstrukcyjnym budynku, a w Warszawie jedna osoba została ranna wskutek uderzenia przez gałąź. Do podobnego zdarzenia doszło w Nysie w Opolskiem - kobieta została uderzona przez konar drzewa.

W Brzozie (woj. kujawsko-pomorskie), podczas zabezpieczania dachu, ranny został strażak. 

W Wielkopolsce, w Kotuniu poszkodowany został mężczyzna po tym, jak drzewo przewróciło się na kierowany przez niego samochód. 

W Grodzisku Wielkopolskim ranny został pracownik budowy, na którego przewróciła się ściana.

Czytaj więcej: Potężne nawałnice nad Polską. Uszkodzone dachy, połamane drzewa

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy