Reklama

Reklama

Wiadomo już, kto będzie kapelanem prezydenta

​Proboszcz z Lipnicy Murowanej - kapelanem prezydenta Dudy. Zaszczytnego wyróżnienia nie chce jeszcze komentować tarnowska kuria, ale nominacja dla księdza Zbigniewa Krasa jest już pewna.

W 2010 roku Andrzej Duda przygotowywał wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który ostatecznie nie przyjechał do Lipnicy. Reprezentował go m.in. Duda. Później przyjeżdżał na konkurs Palm Wielkanocnych i gościł na plebanii parafii św. Andrzeja Apostoła. Proboszcz Kras o swojej nominacji powiedział radzie parafialnej, przyznaje w rozmowie z Radiem Kraków, przewodniczący rady Ryszard Grzesik. 

"Jest to olbrzymie wyróżnienie dla Lipnicy, dla parafii lipnickiej, że człowiek z naszego terenu tak daleko dotarł. W tej chwili potrzebujemy równie dobrego gospodarza - będzie brakowało go na pewno" - mówił Grzesik.

Reklama

Mieszkanka Lipnicy Pani Halina wraz z Lipniczanami nie kryje zadowolenia z awansu proboszcza. "Cieszymy się, że tam poszedł, w takie dobre miejsce" - cieszy się kobieta.
Proboszcz Kras uczestniczy dziś w uroczystościach w Warszawie. Do Lipnicy Murowanej jeszcze wróci na dwa tygodnie, z parafianami pożegna się 16 sierpnia.

Ksiądz Zbigniew Kras pochodzi ze Zgłobic koło Tarnowa. Pracował na parafiach w Gorlicach, Bieczu i Tarnowie. Od 16 lat był proboszczem parafii św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy