Reklama

Reklama

Waszczykowski o odwołaniu konsula w Meksyku

"Pan konsul honorowy w Meksyku zwrócił się z pewnym manifestem politycznym przeciwko państwu polskiemu" - powiedział Witold Waszczykowski w Programie III Polskiego Radia pytany o decyzję o odwołaniu Konsula Honorowego RP w Tulancingo (Meksyk).

MSZ poinformowało, że Alberto Stebelski-Orlowski z dniem 30 kwietnia br. został odwołany z funkcji Konsula Honorowego RP w Tulancingo (Meksyk). W kwietniu konsul odmówił przyjęcia orderu z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.

"Pan konsul honorowy w Meksyku zwrócił się z pewnym manifestem politycznym przeciwko państwu polskiemu, przeciwko władzom Polski, przeciwko prezydentowi. W związku z tym sprawa jest jasna - jeśli nie chce współpracować z państwem polskim, wymienił w swoim manifeście (...) wiele rzekomych zarzutów, to nie powinien reprezentować państwa polskiego" - powiedział szef MSZ.

Reklama

Jak ocenił, konsul powinien sam honorowo podać się do dymisji.

"Jeśli tego nie zrobił, to automatycznie traci możliwość reprezentowania państwa polskiego" - powiedział szef MSZ.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy