Reklama

Reklama

Waszczykowski: Mam nadzieję na dobrą współpracę ze Schetyną

​Szef dyplomacji Witold Waszczykowski liczy na dobrą współpracę w dziedzinie polskiej polityki zagranicznej nie tylko z prezydentem Andrzejem Dudą, ale też z sejmową komisją spraw zagranicznych, której szefem jest Grzegorz Schetyna (PO).

- Mam doskonałe relacje z otoczeniem prezydenta i oczywiście z samym prezydentem Polski Andrzejem Dudą. I ta współpraca tutaj już się toczy - zaznaczył szef MSZ.

- Również mam nadzieję na dobrą współpracę z komisją spraw zagranicznych, której szefem jest Grzegorz Schetyna. Miałem okazję przez kilka lat współpracować z nim, kiedy był już wcześniej przewodniczącym tej komisji, a potem przez rok, kiedy był ministrem spraw zagranicznych. I nasza współpraca układała się w miarę dobrze. Oczywiście mamy odmienne spojrzenia na różne kwestie, dzielimy się z oczywistych względów. Ale mamy możliwość - po pierwsze rozmowy, argumentowania w sposób rzeczowy swoich racji i znajdowania pewnego wspólnego mianownika, tam gdzie to jest możliwe. Więc jeśli chodzi o współpracę z sejmową komisją spraw zagranicznych, jestem pełen optymizmu - powiedział Waszczykowski.

Reklama

Poinformował przy tym, że w styczniu, być może zaraz po Nowym Roku, przedstawi w Sejmie informację na temat założeń polityki zagranicznej, a w grudniu jest gotowy spotkać się z sejmową komisją spraw zagranicznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy