Reklama

Reklama

Warszawa: Zakończył się protest przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego

Zakończyła się demonstracja przed Trybunałem Konstytucyjnym. Protestujący zdecydowali się dobrowolnie odkuć od ogrodzenia. Inni demonstrujący pod siedzibą sądu rozeszli się.

Do zdarzenia doszło w środę około południa. Trzy osoby przypięły się blokadami rowerowymi do ogrodzenia Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha w Warszawie.

Rzecznik śródmiejskiej policji podinspektor Robert Szumiata poinformował, że na miejscu są obecni policjanci. - Zabezpieczamy miejsce protestu oraz monitorujemy sytuację - powiedział policjant.

Po godzinie 16 podinsp. Szumiata przekazał, że protest pod TK się zakończył. - Policjanci będący na miejscu zaapelowali do protestujących i zapytali się ich, czy dobrowolnie odkują się od ogrodzenia - relacjonował.

Reklama

- Na czas rozmów z protestującymi policjanci ściągnęli na miejsce karetkę pogotowia na wypadek, gdyby ktoś z protestujących potrzebował pomocy. Protestujący po kilkunastu minutach zdecydowali się dobrowolnie odkuć od ogrodzenia - przekazał. Dodał, że wszystkie osoby będące przed Trybunałem Konstytucyjnym już się rozeszły.

Protesty ruchu Ogólnopolski Strajk Kobiet zwoływane są w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który uznał w październiku ub.r., że przepis zezwalający na dokonanie aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niekonstytucyjny. Przepis ten utracił moc wraz ze styczniową publikacją orzeczenia TK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy