Reklama

Warszawa: Rafał Trzaskowski stawił się na komendzie policji

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stawił się w poniedziałek na komendzie policji. Został wezwany jako podejrzewany o wykroczenie przeciwko przepisom porządkowym.

Rafał Trzaskowski przyjechał do Komendy Rejonowej Policji przy Zakroczymskiej, gdzie miał się stawić - jak napisano w wezwaniu - "w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie o wykroczenie z art. 54 KW".

Skąd wezwanie?

O wezwaniu prezydent Warszawy poinformował na swoim profilu na Twitterze 9 grudnia. 

"Korespondując niedawno z Policją prosiłem o wyjaśnienie jej agresywnych działań wobec pokojowych demonstrantów. Wciąż czekam na odpowiedź. Tymczasem dostałem... wezwanie w związku z rzekomym naruszeniem przepisów porządkowych. Ot, taki dialog" - napisał.

Reklama

- Wykonujemy czynności zlecone w ramach pomocy prawnej dla dwóch jednostek z kraju - poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa I nadinsp. Robert Szumiata. Dodał, że chodzi o zdarzenia, do których doszło w Chojnicach i Tarnowie w czasie kampanii przedwyborczej.

Art. 54. kodeksu wykroczeń mówi: "Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany".

PAP

Reklama

Reklama

Reklama