Reklama

Reklama

Warszawa: Przejazd samochodu fundacji Pro - Prawo do Życia zablokowany

Na ul. Francuskiej klika osób zablokowało przejazd furgonetki fundacji Pro - Prawo do Życia. Na miejsce przyjechała policja. Interwencja dotyczyła utrudniania ruchu drogowego i pomalowania pojazdu - poinformowała w środę (12 sierpnia) nadkom. Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Warszawa VII.

W środę około godz. 13.30 pojazd fundacji Pro-Prawo do Życia próbował skręcić na skrzyżowaniu ul. Francuskiej i Lipskiej. Grupa osób zablokowała furgonetkę przechodząc przez przejście dla pieszych. W pewnym momencie jeden z mężczyzn zaczął zamalowywać sprayem napisy na samochodzie. Na miejsce wezwano policję.

"Funkcjonariusze sporządzili dokumentację. Na chwilę obecną żadna ze stron nie złożyła zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa" - powiedziała nadkom. Joanna Węgrzyniak Komendy Rejonowej Warszawa VII. Jak dodała, interwencja policji dotyczyła utrudniania ruchu drogowego i pomalowania pojazdu.

Reklama

Jako pierwszy o tym zdarzeniu napisał portal wpolityce.pl. 

Wiceminister sprawiedliwości komentuje

Jak z kolei poinformował wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta mężczyzna, który podczas piątkowej demonstracji znalazł się na dachu radiowozu, w środę był obecny wśród blokujących przejazd furgonetki.

"Chuligan, który w piątek skakał po radiowozie dzisiaj zaatakował samochód Fundacji Pro. Bardzo sprawna reakcja @Policja_KSP. Właśnie za takimi chuliganami w weekend opozycja biegała po komisariatach rodząc poczucie bezkarności. Nie ma zgody na przemoc!" - napisał na Twitterze Sebastian Kaleta.

Demonstracje w stolicy

W piątek w związku z aresztem dla aktywisty LGBT Michała Sz. - przedstawiającego się jako Małgorzata Sz. "Margot" - przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii odbył się protest. Protestujący przeszli na Krakowskie Przedmieście, gdzie doszło do starć z policją - zaatakowany został m.in. radiowóz. Policja zatrzymała łącznie 48 osób. Wszyscy zatrzymani opuścili komendy. Przedstawiono im zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku; pięć osób usłyszało także inne zarzuty.

Michał Sz., "Margot", podejrzany jest o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro-life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji. Chodzi o zdarzenia z 27 czerwca tego roku. Taki czyn zagrożony jest karą do pięciu lat więzienia.

W tej sprawie w połowie lipca, zgodnie z decyzją sądu, wobec Sz. zastosowano policyjny dozór i poręczenie w kwocie siedmiu tys. zł. W piątek sąd uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt tymczasowy. W sobotę Michał Sz. został doprowadzony do aresztu śledczego.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje