Reklama

​Warszawa: Policja usunęła z pl. Krasińskich protestujących przeciw marszowi

Policja usunęła z placu Krasińskich protestujących przeciwko Marszowi Powstania Warszawskiego. Wcześniej zarówno funkcjonariusze, jak i urzędnicy miejscy zwracali się do tych osób o odsunięcie się i nieblokowanie zgromadzenia - przekazał PAP asp. sztab. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe, m.in. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, wyruszył ok. godz. 17.30 z ronda Dmowskiego. Demonstranci przeszli ulicą Marszałkowską skąd Królewską, Krakowskim Przedmieściem, a następnie Miodową udali się na plac Krasińskich przed Pomnik Powstania Warszawskiego.

Do próby zablokowania marszu doszło na pl. Krasińskich. Grupa osób protestujących przeciwko manifestacji środowisk narodowych zebrała się przy schodach przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Jak powiedział PAP asp. sztab. Mrozek, policja wielokrotnie zwracała się do kontrmanifestantów o odsunięcie się z tego miejsca i informowała, że nie można blokować legalnego zgromadzenia. O opuszczenie miejsca zakończenia przemarszu apelowali także przedstawiciele stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Reklama

Mimo tych próśb osoby pozostały przed pomnikiem, w związku z czym - jak relacjonował Mrozek - policja przeniosła je poza pl. Krasińskich. Interwencji towarzyszyły okrzyki m.in. "Faszyści policja - jedna koalicja".

Mrozek poinformował ponadto, że przed marszem szli obserwatorzy z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, oceniający postawę jego uczestników, a także niesione flagi i transparenty. Jak zaznaczył, obserwatorzy nie przekazali policji żadnych informacji, które wskazywałyby na naruszenie podczas tego zgromadzenia obowiązujących przepisów.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy