Reklama

Reklama

Warszawa: Pijany ojciec pobił syna, po czym wbił mu nóż w udo

73-letni mężczyzna w jednym z mieszkań na warszawskim Mokotowie pobił syna kulą ortopedyczną, po czym wbił mu nóż kuchenny w udo - powiadomił podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy. Jak przekazał, ojcu grozi pięć lat więzienia, a policjanci mają zamiar wydać zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Późnym wieczorem w niedzielę do domu wrócił 42-letni mężczyzna. W kuchni zaczął rozmawiać ze swoją matką, która postanowiła zrobić mu kolację. Po chwili do kuchni wszedł pijany ojciec. Od razu zaczął wyzywać syna. Kiedy ten nie reagował, agresor sięgnął po stojącą kulę ortopedyczną i zaczął go nią okładać syna. 42-latek zasłaniał się przed ciosami, a następnie wyrwał ojcu kulę i spokojnie zaprowadził go do pokoju mówiąc, żeby się uspokoił i poszedł spać. Następnie wrócił do rozmowy ze swoją matką.

- 73-latek jednak wrócił, sięgnął po kuchenny nóż i ugodził swojego syna w prawe udo. Widząc, co się dzieje, kobieta wezwała załogę ratownictwa medycznego oraz policjantów. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala z kilkucentymetrową raną kłutą, która według opinii lekarza nie stworzyła zagrożenia dla życia pokrzywdzonego - przekazał mokotowski policjant.

Podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Wobec nich również zachowywał się agresywnie i nie szczędził słów wulgarnych. Jednak policjanci poradzili sobie z krewkim mężczyzną. Badanie alkotestem wykazało, że napastnik miał około 2 promile alkoholu w organizmie. - Nie była to pierwsza awantura, którą wszczął w tej rodzinie - zaznaczył Koniuszy.

Reklama

Zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego 

Senior trafił do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał u zarzuty spowodowania uszkodzenia ciała, za co sąd może go skazać na pięć lat więzienia.

- W związku ze znamionami wskazującymi na konieczność izolacji podejrzanego od członków rodziny policjanci mają zamiar wydać w tej sprawie zakaz zbliżania się sprawcy do pokrzywdzonego - przekazał Koniuszy.

Reklama

Reklama

Reklama