Reklama

Reklama

​Warszawa: "Marsz entów" w obronie Puszczy Białowieskiej

W obronie Puszczy Białowieskiej zorganizowano w niedzielę w Warszawie tzw. marsz entów. Zdaniem organizatorów marszu, który zgromadził kilkaset osób, ten najstarszy las w Europie jest zagrożony. Organizatorami marszu, którego zakończenie zaplanowano przed KPRM, są: Partia Zielonych, Fundacja Strefa Zieleni, Ostra zieleń, Zielone Wiadomości oraz stowarzyszenie ekologiczne Eko-Unia.

"Uważamy że Puszcza Białowieska jest zagrożona. Nie jest tak, jak twierdzą ministerstwo środowiska i Lasy Państwowe, że puszcza jest zagrożona przez korniki. Korniki są naturalną częścią ekosystemu. Istnienie puszczy jest zagrożone przez człowieka" - powiedział rzecznik Partii Zielonych Maciej Józefowicz. 

Jak podkreślił, poprzez marsz organizatorzy chcą zwrócić uwagę Polaków na znaczenie Puszczy Białowieskiej dla Polski. 

Jak tłumaczą organizatorzy, entowie to postacie z książek Tolkiena, które zwracały uwagę na ochronę natury i stąd pomysł na nazwę marszu. Jego uczestnicy przynieśli ze sobą transparenty, na których widniały m.in. hasła: "Zima wasza, puszcza nasza", "Nie zabierać żubrom domu" oraz "Szyszko szyszkom wilkiem".   

Reklama

Briefing prasowy na temat aktualnej sytuacji w Puszczy Białowieskiej zapowiedział na godz. 14 minister środowiska Jan Szyszko i pełnomocnik ministra ds. Puszczy Białowieskiej Andrzej Konieczny. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy