Reklama

Warszawa: Ksenofobiczny atak na Dworcu Centralnym

"Idź stąd ty, k***, ukraiński szmaciarzu" - usłyszał od ochroniarzy z warszawskiego Dworca Centralnego 25-letni Tim Valther z Białorusi, który stanął w obronie bezdomnego. O ksenofobicznym zdarzeniu, które miało miejsce na Dworcu Centralnym w Warszawie informują dziennikarze "Interwencji" Polsatu.

25-letni Tim, który najpierw zwrócił uwagę ochroniarzom, a następnie nagrał ich reakcję, pochodzi z Białorusi. Ale ma też polskie obywatelstwo. Mieszka w Warszawie, jest fryzjerem-stylistą, prowadzi własny salon. Na dworcu znalazł się, bo wyjeżdżał na urlop. Bezdomnego i interweniujących ochroniarzy zobaczył kupując bilet na pociąg.

Ochroniarze byli agresywni wobec 25-latka. "Przez antresolę cię wyp*** zaraz. Idź stąd ty, k***, ukraiński szmaciarzu" - słychać na nagraniu.

Kara dla firmy ochroniarskiej

Po dziennikarskiej interwencji zareagowało PKP S.A. - Po przeprowadzeniu szczegółowej weryfikacji, w tym analizy materiałów wideo, podjęliśmy decyzję o wydaniu imiennych zakazów świadczenia jakichkolwiek usług na rzecz PKP SA przez pracowników ochrony, którzy brali udział w sobotnim zdarzeniu. Ponadto PKP będą wnioskować o nałożenie kar na firmę świadczącą usługę ochrony - informuje Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA.

Reklama

Z informacji Polsatu wynika, że ochroniarze stracili pracę.

Więcej odcinków programu "Interwencje"

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy