Reklama

Reklama

Warszawa: Kierowca autobusu nie opuścił rampy. Pomogli pasażerowie

Kierowca warszawskiego autobusu nie chciał opuścić podjazdu mężczyźnie poruszającemu się na wózku inwalidzkim – podaje TVN24. Jak relacjonuje jedna z pasażerek, prowadzący pojazd stwierdził, że nie należy to do jego obowiązków.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 8 rano. Na opublikowanym w sieci nagraniu widać jak mężczyzna poruszający się na wózku chce wjechać do miejskiego autobusu. Kierowca odmówił opuszczenia podestu ułatwiającego podjazd dla wózków.

"Kierowca autobusu 516 nie chciał otworzyć rampy osobie na wózku twierdząc, że to nie jest jego obowiązek i że rampa jest tylko dla wózków elektrycznych... A zwykły wózek inwalidzki ma sobie sam dać radę" - napisała jedna z pasażerek.

Na opublikowanym przez TVN24 nagraniu widać kłótnię, do której doszło pomiędzy kierowcą a pasażerami, którzy ostatecznie pomagają niepełnosprawnemu dostać się do autobusu.

Reklama

Niepełnosprawny pasażer, w rozmowie z reporterką TVN24 powiedział, że to nie pierwsza taka sytuacja z udziałem tego konkretnego kierowcy, a kolejne skargi do ZTM nie przynoszą rezultatu.

Jak czytamy na stronie TVN24, w piątek Zarząd Transportu Miejskiego ma odnieść się do zaistniałej sytuacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy