Reklama

Warszawa: Gigantyczne odszkodowania w czasie prezydentury Gronkiewicz-Waltz

Za czasów prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz w stołecznym Ratuszu wypłacono 1,230 mld zł za niezwrócone w naturze nieruchomości - poinformował w piątek członek komisji weryfikacyjnej Paweł Lisiecki (PiS). Dodał, że za czasów PiS było to tylko 22 mln zł.

Posłowie PiS, członkowie komisji weryfikacyjnej zaprezentowali w piątek w Sejmie pismo od wiceprezydenta Warszawy Witolda Pahla, w którym informuje on o kwotach odszkodowań wypłacanych przez Ratusz za niezwrócone w naturze nieruchomości odebrane wcześniej na podstawie Dekretu Bieruta.

"Z tych danych wynika, że w latach 2003-2017 wydano 893 decyzje odszkodowawcze na łączną kwotę 1,255 mld zł. Są to decyzje odszkodowawcze za te nieruchomości, które nie zostały zwrócone przez Ratusz w naturze" - poinformował poseł Lisiecki.

Reklama

Dodał, że w latach 2003-2005, czyli za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego w stolicy, takich decyzji było 74 na kwotę 22 miliony zł. "Tymczasem w latach rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w warszawskim ratuszu w latach 2007-2017 tj. prawie 800 decyzji na kwotę 1,230 mld zł" - mówił Lisiecki.

Jan Mosiński (PiS) poinformował, że "po niedzieli" wystąpi z Lisieckim do m.st. Warszawy z zapytaniem, czy w gronie osób, którym warszawski Ratusz wypłacił odszkodowania znajdują się urzędnicy warszawskiego Ratusza, o informacje na temat odszkodowań wypłacanych za bezumowne korzystanie z lokali oraz czy w gronie tych osób znajduje się rodzina Waltzów i innych beneficjentów decyzji zwrotowych dotyczących Noakowskiego 16.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama