Reklama

Warszawa: Dwaj Ukraińcy zaatakowani w autobusie

Zatrzymano podejrzanego o pobicie dwóch obywateli Ukrainy w autobusie linii 109 w Warszawie. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący pobicia na tle narodowościowym o charakterze chuligańskim - poinformowała we wtorek Komenda Stołeczna Policji.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Jak podaje stołeczna policja, kiedy dwóch obywateli Ukrainy wsiadło na przystanku przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej do autobusu linii 109, jeden z nich został odepchnięty przez mężczyznę. Gdy autobus ruszył, ten sam mężczyzna podszedł do nich i ich zaatakował, zadając ciosy pięścią w głowę i publicznie wyzywając z uwagi na ich przynależność narodowościową.

Gdy tylko autobus się zatrzymał sprawca zdarzenia zbiegł. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która zabrała poszkodowanych do szpitala. 

Reklama

Policjanci przeprowadzili oględziny autobusu, zabezpieczyli nagrania z monitoringu, ustalili i przesłuchali świadków zajścia.

Wytypowany w toku śledztwa 27-latek został zatrzymany w pobliżu sklepu przy ul. Deotymy i trafił do policyjnej celi. Zgromadzony przez policję materiał dowodowy trafił do prokuratury.

"Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący pobicia na tle narodowościowym o charakterze chuligańskim. Przestępstwo na tle dyskryminacji zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności" - czytamy w komunikacie na stronie KSP. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy