Reklama

Reklama

Wanda Buk rezygnuje z funkcji wiceminister cyfryzacji

Wiceminister cyfryzacji Wanda Buk poinformowała we wtorek (18 sierpnia) na Twitterze o swoim odejściu z resortu. W krótkim wpisie podziękowała przełożonym i współpracownikom. Jak się okazuje, Buk od 1 września będzie wiceprezesem PGE ds. regulacji.

"Miało być na chwilę, na jeden projekt, a wyszło prawie pięć lat. Kończąc swoją przygodę z administracją, dziękuję przełożonym i współpracownikom za wspaniały, intensywny czas. Miałam do Was ogromne szczęście" - napisała Buk. 

Informację o rezygnacji wiceminister potwierdziło Polskiej Agencji Prasowej Ministerstwo Cyfryzacji. Jak zastrzegł resort, formalnie wiceminister do końca sierpnia jest jeszcze na urlopie.

Nowa posada

Wanda Buk od 1 września będzie wiceprezesem PGE ds. regulacji. O powołaniu jej na to stanowisko energetyczna spółka poinformowała również we wtorek.

Reklama

"Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. ('PGE', 'Spółka') informuje, że 18 sierpnia 2020 r. Rada Nadzorcza PGE podjęła uchwałę o powołaniu pani Wandy Buk w skład Zarządu XI kadencji od 1 września 2020 r. i powierzeniu jej funkcji Wiceprezesa Zarządu ds. Regulacji" - czytamy w komunikacie PGE.

Spółka poinformowała, że Wanda Buk ma tytuł adwokata, jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziału Francuskiego Prawa Biznesowego w Université de Poitiers we Francji. Jest również absolwentką Międzynarodowych Stosunków Militarnych w Akademii Sztuki Wojennej, Europejskiej Akademii Dyplomacji, studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej oraz organizowanego przez Center for Leadership we współpracy z Uniwersytetem Harvarda - programu Leadership Academy for Poland. Rozpoczęła studia doktoranckie w Akademii Sztuki Wojennej.

Wiceminister od lipca 2018 roku

Wanda Buk funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji pełniła od 10 lipca 2018 r. Nadzorowała departamenty Polityki Międzynarodowej i Telekomunikacji oraz Biuro Ministra w zakresie spraw wynikających ze stosunku podległości wobec Ministra Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Była też członkiem Komitetu Stałego Rady Ministrów, Komitetu ds. Unii Europejskiej oraz Zespołu ds. Programowania Prac Rządu.

Wcześniej, od 11 stycznia 2016 r., Wanda Buk pełniła funkcję dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Odpowiadała za realizację projektów finansowanych przez UE, obejmujących m.in.: budowę infrastruktury IT i telekomunikacyjnej zapewniającej dostęp do szybkiego Internetu, rozwój usług elektronicznych o wysokiej dostępności i jakości, cyfryzację w administracji i kulturze, poprawę kompetencji cyfrowych.

Buk pracowała w kancelariach prawnych, gdzie realizowała projekty infrastrukturalne, w tym również te finansowane ze środków publicznych oraz doradzała podmiotom z rynku regulowanego. Zasiadała w Radach Nadzorczych: Nask 4 Innovation sp. z o.o., NUW sp. z o.o. i Mana Solid Invest sp. z o.o.

Spółka PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. dodała, że Wanda Buk złożyła oświadczenie, iż jej działalność prowadzona poza PGE nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności spółki oraz że nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik w spółce cywilnej, spółce osobowej oraz jako członek organu spółki kapitałowej, a także nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.

To kolejna osoba, po wiceministrze zdrowia Januszu Cieszyńskim i szefie MZ Łukaszu Szumowskim, która w ostatnim czasie rezygnuje z rządowej posady.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy