Reklama

Reklama

Wakacje 2022 już niedługo. Kiedy koniec roku szkolnego 2021/2022?

Długo wyczekiwane przez uczniów wakacje 2022 zbliżają się wielkimi krokami, więc przypominamy, kiedy koniec roku szkolnego 2021/2022. Wolny czas warto wykorzystać jak najlepiej, ponieważ już za kilka miesięcy w życie wejdą zmiany zaplanowane przez resort edukacji. W szkołach pojawią się nowe przedmioty, co oznacza jeszcze więcej nauki. Jakich modyfikacji można się spodziewać?

Do wakacji 2022 pozostały już tylko dwa tygodnie. To świetna wiadomość dla wszystkich uczniów, a także ich rodziców i nauczycieli, którzy z niecierpliwością wyczekują zakończenia roku szkolnego 2021/2022

Po intensywnym czasie nauki młodzieży szkolnej należy się zasłużony wypoczynek. Tym bardziej że już za kilka miesięcy czekają ich kolejne wyzwania. Od września w życie wejdą zmiany zaplanowane przez ministerstwo edukacji, a to oznacza jeszcze więcej przedmiotów w planie zajęć. 

Kiedy jest koniec roku szkolnego 2021/2022?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki oficjalne zakończenie roku szkolnego 2021/ 2022 będzie miało miejsce w piątek 24 czerwca. Wtedy też odbędą się uroczyste akademie, a uczniowie otrzymają świadectwa z ocenami ze wszystkich przedmiotów. 

Reklama

Wakacje 2022. Kiedy się zaczynają?

Sobotę 25 czerwca można oficjalnie uznać za pierwszy dzień wakacji 2022. Warto jednak pamiętać, że tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2021/2022 w wielu szkołach są organizowane luźniejsze zajęcia, ponieważ oceny są już wtedy wystawione. 

Ponadto, za wstęp do wakacji 2022 można też uznać długi weekend z okazji Bożego Ciała, które w tym roku przypada 16 czerwca. Dyrektorzy wielu placówek z tej okazji decydują się bowiem ustanowić piątek 17 czerwca dniem wolnym od zajęć wychowawczo-dydaktycznych.

Rok szkolny 2022/2023. Nowe przedmioty w szkole od 1 września

Od nowego roku szkolnego 2022/2023 uczniów i nauczycieli będą czekać nowe wyzwania. Ministerstwo Edukacji i Nauki zmniejszyło od 1 września 2022 roku liczbę godzin języka niemieckiego jako ojczystego, jednak to nie jedyna zmiana. Wprowadzone mają zostać aż trzy nowe przedmioty

  • Historia i teraźniejszość - zastąpi wiedzę o społeczeństwie w zakresie podstawowym. Ma obejmować historię najnowszą i historię drugiej połowy XX wieku, zaczynając od końca II wojny światowej. Przemysław Czarnek uważa, że będzie to "niezwykle ważny przedmiot z punktu widzenia znajomości historii najnowszej i rozumienia pewnych procesów historycznych, które mają bezpośrednie oddziaływanie na dzisiejszy stan rzeczy w Polsce, Europie i na świecie".
  • Biznes i zarządzanie - w miejsce podstaw przedsiębiorczości. Przedmiot ma realizować i rozszerzać ich zakres tak, aby chętni uczniowie mieli możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego z biznesu i zarządzania na poziomie rozszerzonym w 2027 roku. Zgodnie z wizją ministra edukacji, uczniowie mają zostać wyposażeni w kompetencje, które pozwolą im lepiej odnajdywać się w zarządzania i finansów. 
  • Przysposobienie obronne - w ramach edukacji dla bezpieczeństwa. Uczniowie oprócz zagadnień związanych ze zdrowiem, pierwszą pomocą i opatrywaniem ran będą uczyć się również obronności - w teorii i praktyce. W ramach przedmiotu dla starszych uczniów organizowane mają być zajęcia strzeleckie, aby młodzież wiedziała, jak posługiwać się bronią.  

Czytaj również:

Ceny wakacji w górę. Nawet o 50 procent drożej 

Wakacje kredytowe coraz bliżej. Jest decyzja Sejmu 

Wakacje 2022 będą horrendalnie drogie. Ile trzeba wydać?

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy