Reklama

Reklama

W Warszawie zatrzymano Rosjanina. Mężczyzna przyjechał nielegalnie

W Warszawie zatrzymano obywatela Rosji, który nielegalnie przebywał na terytorium Polski. Jak podaje rzeczniczka Straży Granicznej, mężczyzna został przetransportowany na przejście graniczne z obwodem kaliningradzkim.

Obywatel Rosji został zatrzymany w stolicy 6 czerwca. Informacje na ten temat podało Radio ZET, a potwierdziła je rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Straż Graniczna: mężczyzna był w Polsce nielegalnie

Jak wyjaśniła rzeczniczka, Rosjanin przebywał w Polsce nielegalnie i na podstawie decyzji administracyjnej był zobowiązany do opuszczenia terytorium RP ze względów bezpieczeństwa.

- Główną przesłanką wydania cudzoziemcowi decyzji administracyjnej zobowiązującej go do opuszczenia naszego kraju był art. 302 ust. 1 pkt. 9 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 roku o cudzoziemcach (tj. wymagały tego względy obronności lub bezpieczeństwa państwa lub ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego lub interes Rzeczypospolitej Polskiej) - zaznaczyła Michalska.

Reklama

Decyzja ta podlegała natychmiastowemu wykonaniu. Jak wyjaśniła rzeczniczka, Rosjanin został doprowadzony przez funkcjonariuszy SG na przejście graniczne z obwodem kaliningradzkim i opuścił Polskę. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy