Reklama

Reklama

​W szkołach więcej wypadków niż w górnictwie

Z kontroli Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że tylko w ubiegłym roku doszło do ponad 70 tysięcy wypadków w szkołach. 44 uczniów straciło w nich życie.

Jak mówi IAR rzeczniczka Inspekcji Danuta Rutkowska, przyczyną wypadków szkolnych było między innymi dopuszczanie do pracy bez szkoleń bhp. 

Poza tym w wielu placówkach nie prowadzi się regularnych kontroli bezpieczeństwa. Często stwierdza się zły stan podłóg na korytarzach, wystające progi pomiędzy pomieszczeniami, ciasne przejścia, zły stan techniczny schodów, niezabezpieczone poręcze, obluzowane gniazda elektryczne.

Zastrzeżenia inspektorów budzi też stan maszyn i urządzeń znajdujących się w warsztatach szkolnych.

Najwięcej wypadków zdarza się w salach gimnastycznych, na korytarzach i schodach. Często dochodzi do złamania kończyn, urazów głowy.

Państwowa Inspekcja Pracy apeluje o zachowanie bezpieczeństwa w szkołach. Jednym z ważniejszych sposobów chronienia uczniów przed wypadkami jest też rozmowa z nimi i dawanie dobrego przykładu.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy