Reklama

Reklama

W Sejmie zebrał się klub PO; tematem obrad - dalsze plany partii

W Sejmie po godz. 10 zebrał się klub PO. Celem jest ustalenie działań ugrupowania na najbliższe tygodnie. W planach są m.in. spotkania polityków PO z mieszkańcami Małopolski, a ich tematem - dyskusja o budżecie na 2017 r.

- Będziemy rozmawiać o naszych dalszych działaniach, naszej aktywności, która będzie wyjątkowa - powiedziała dziennikarzom przed rozpoczęciem spotkania klubu wiceszefowa PO, b. premier Ewa Kopacz.

Jak dodała, w najbliższych planach partii jest m.in. wizyta jej polityków w woj. małopolskim. - Będziemy jeździć do Polek i Polaków i mówić im jak ten zły, nielegalny budżet może wpłynąć na ich życie - powiedziała Kopacz.

W czwartek przed południem Platforma zawiesiła trwający od 16 grudnia protest w Sejmie, a posłowie Platformy po 27 dniach stałej, rotacyjnej obecności, opuścili salę plenarną. Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział ponadto złożenie wniosku o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Reklama

Jednym z powodów protestu było uchwalenie w wadliwy - zdaniem opozycji - sposób tegorocznej ustawy budżetowej w Sali Kolumnowej Sejmu. Ustawę jednak w środę bez poprawek przyjął Senat, a w czwartek trafiła ona do prezydenta Andrzeja Dudy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy