Reklama

W Sejmie spotkanie klubu senackiego KO z liderem PO

W Sejmie zebrali się w poniedziałek wieczorem senatorowie Koalicji Obywatelskiej, którzy spotykają się liderem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną.

"Gdy większość senacka wynosi 51 senatorów, to trzeba się zbierać i rozmawiać" - powiedział dziennikarzom przed spotkaniem senator Kazimierz Ujazdowski, pytany o cel spotkania. "Tak trudny moment ukonstytuowania się Senatu wymaga współpracy, polityka jest dziełem zbiorowym" - dodał.

"Jutro rano mogą być mgły, czy inne utrudniania komunikacyjne, więc chcieliśmy dzisiaj się spotkać, by przedyskutować sprawy organizacyjne Koalicji Obywatelskiej" - mówił z kolei senator Marcin Bosacki.

Zapewnił zarazem, że jest pewny co do sposobu głosowania przy wyborze marszałka Senatu przez wszystkich senatorów KO. "Rozmawiałem ostatnio chyba ze wszystkimi senatorami i pomimo wielu, wielu prób, nawet takich dotyczących stanowisk ministerialnych nikt się nie ugnie" - zaznaczył.

Reklama

"Jesteśmy sprawdzeni już na wszystkie strony" - zapewniał wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz i zarazem kandydat na to stanowisko w Senacie X kadencji. "Dlaczego mamy się nie spotykać, jutro jest posiedzenie Senatu, trzeba porozmawiać ustalić sprawy formalne, część senatorów jest wybranych po raz pierwszy" - dodał dopytywany o cel spotkania.

Pytany co będzie, jeśli wynik głosowania na marszałka Senatu będzie 50 na 50, powiedział: "Nie będzie 50 na 50, będzie 51 na 49".

Także senator Robert Dowhan, któremu według relacji medialnych PiS miało proponować stanowisko ministra sportu powiedział PAP, że "to sprawa zamknięta" i na pewno zagłosuje za marszałkiem z opozycji.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy