Reklama

Reklama

W poniedziałek rozpoczyna się remont szlaku do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Od poniedziałku zamknięty będzie szlak turystyczny w Tatrach od Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Dolinę Roztoki. Powodem utrudnień jest remont tego popularnego traktu.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa remont. Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, wszystko jest uzależnione od pogody, która jak na razie zapowiada się sprzyjająco dla robotników. Z uwagi na ścisłą ochronę przyrody prace muszą być wykonywane ręcznie.

Nadal zamknięty jest szlak dnem Doliny Strążyskiej z uwagi na budowę przyłączy sanitarnych i technicznych do schroniska na Polanie Strążyskiej. Z powodu obrywu skalnego nadal nie można wędrować szlakiem turystycznym między Świnicą a Zawratem.

Utrudnienia związane z remontami szlaków turyści napotkają również na odcinkach: szlak czerwony Kasprowy Wierch - Przełęcz Liliowe; szlak zielony Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch; szlak żółty z Polany Olczyskiej na Nosalową Przełęcz; niebieski z Kuźnic na Skupniów Upłaz; schody do Kaplicy na Wiktorówkach oraz okolice punktu wejściowego do Doliny Małej Łąki.

Reklama

W najbliższym czasie rozpocznie się remont szlaku na odcinku Gęsia Szyja - Polana Waksmundzka, gdzie szlak będzie okresowo zamykany - informują władze Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy