Reklama

Reklama

W Pałacu Prezydenckim i Belwederze zgasły światła

Kancelaria Prezydenta po raz kolejny włączyła się w akcję "Godzina dla Ziemi", o godz. 20.30 na godzinę zgasły światła w Pałacu Prezydenckim i w Belwederze; to symboliczny wyraz troski o przyszłość środowiska naturalnego - przekazała w sobotę KPRP.

Jak podkreślono w komunikacie na stronie prezydenckiej kancelarii, w Polsce akcja obchodzona jest pod hasłem "Godzina dla Bałtyku".

"O 20.30 na godzinę zgasły światła w Pałacu Prezydenckim i w Belwederze jako symboliczny wyraz troski o przyszłość środowiska naturalnego" - podała KPRP.

W sobotę w setkach miast na świecie, jak i dziesiątkach w Polsce, o godz. 20.30 na godzinę zgasły światła w ramach akcji WWF "Godzina dla Ziemi". Akcja odbywa się od 2007 roku w każdą ostatnią sobotę marca.

W tym roku w Polsce ekolodzy z WWF chcą zwrócić uwagę na ochronę Bałtyku. Na ich stronie można podpisać petycję do premiera Polski Mateusza Morawieckiego o objęcie przez nasz kraj przywództwa na arenie międzynarodowej w kwestii osiągnięcia dobrego stanu środowiska Morza Bałtyckiego, zgodnie z wymogami Dyrektywy Ramowej ws. Strategii Morskiej i Bałtyckiego Planu Działań Komisji Helsińskiej. Ekolodzy apelują również o zapewnienie zrównoważonego rybołówstwa na akwenie.

Reklama

W poprzednich latach polski oddział WWF również wskazywał na istotne problemy ekologiczne w naszym kraju. Ekolodzy zwracali uwagę m.in. na kwestię zagrożonego wyginięciem morświna, wilka, czy regulacji polskich rzek. WWF apelował również o utworzenie Turnickiego Parku Narodowego w polskiej części Karpat.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy