Reklama

Reklama

W nocy zmiana rozkładu jazdy na kolei

W nocy z soboty na niedzielę zmienia się rozkład jazdy na kolei. W siatce połączeń pojawią się nowe relacje. Zostaną także wzmocnione kursy nad morze i w góry. Nowy rozkład oznacza również wiele utrudnień dla pasażerów.

Lato to najlepszy czas na remonty na torach. Jak mówi Joanna Kubiak z Polskich Linii Kolejowych, zamknięte zostaną dwie duże trasy. 

Zarówno linia z Warszawy do Lublina, jak i z Warszawy do Poznania przejdzie gruntowną modernizację. Kolejarze wolą zamykać odcinki w taki sposób, by przez jakiś czas były całkowicie niedostępne dla ruchu. Ma to skrócić czas remontów. Do Poznania pociągi pojadą objazdami, na trasie do Lublina zostanie zorganizowana autobusowa komunikacja zastępcza. 

Całkowicie zamknięty zostanie także najszybszej odcinek trasy kolejowej w Polsce, czyli Centralnej Magistrali Kolejowej. Pociągi pojadą objazdami, a co za tym idzie - podróż wydłuży się. 

Kolejarze mają też dobre wiadomości. Anna Zakrzewska z PKP Intercity informuje, że w siatce pojawi się kilka nowych połączeń. Mieszkańcy Chełma będą mieli od 11 czerwca dodatkowy pociąg do Warszawy. Skład relacji Kijów - Przemyśl zostanie skomunikowany z stolicą w ten sposób, że pociąg TLK "Pomarańczarka" dojedzie do Warszawy. Dziś kończy bieg w Przemyślu. 

Letni rozkład jazdy będzie obowiązywał do końca sierpnia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy