Reklama

W nocy w Polsce staną pociągi

W nocy z soboty na niedzielę, w związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy, 17 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy - poinformowała spółka.

W nocy z 26 października na 27 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy; wskazówki zegara zostaną przestawione z godziny 3.00 na 2.00.

"Zmiana czasu letniego na zimowy wiąże się z wdrożeniem specjalnego rozkładu jazdy. Tym samym 17 pociągów PKP Intercity kursujących w noc przejściową zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, po czym wyruszy w dalszą trasę, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy" - poinformowała spółka w komunikacie.

Godziny przyjazdu do miejscowości docelowych nie ulegną zmianom. W praktyce oznacza to, że np. skład TLK Ustronie relacji Przemyśl - Kołobrzeg zatrzyma się na stacji Inowrocław o godzinie 2.59 starego czasu, a odjedzie w dalszą trasę o 3.00 nowego czasu.

Reklama

PKP Intercity informuje, że więcej informacji na temat dokładnych godzin kursowania pociągów w nocy z 26 na 27 października można uzyskać m.in. za pośrednictwem strony internetowej Intercity, na profilu przewoźnika na Facebooku, poprzez infolinię pod numerem 703 200 200 oraz u konduktorów w pociągach kursujących w noc przejściową.

Przewoźnik przypomniał, że w Polsce zmiana czasu jest przeprowadzana na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017-2021.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy